Звіт про результати воркшопу з оптимізації маршрутів громадського транспорту в Маріуполі

Воркшоп або майстерню оптимізації маршрутів громадського транспорту в Маріуполі можна вважати такою, що відбулася! Більш того, навіть такою, що відбулася, з нашої точки зору, більш ніж успішно. Близько 25 осіб, які зареєструвалися на захід, вислухали наше бачення про коротко- і середньострокову перспективи розвитку маршрутів громадського транспорту в Маріуполі, а також про перспективні, з нашої точки зору, коридори масових пасажирських перевезень (Mass Rapid Transit або MRT).

Відеопотік цієї частини майстерні можна подивитися тут:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=XC9xxv1W7mk]

А саму презентацію погортати тут:

[slideshare id=116866584&doc=180925presentationofmediumandshorttermmaruipolputoptimization-180927095317]

Або завантажити тут.

Далі було обговорення наших пропозицій. До речі, на його підставі, а також на підставі коментарів, отриманих під час трансляції майстерні в інтернеті і за результатами роботи команд (про це трохи нижче), ми плануємо дещо їх скоригувати. Якщо є, що додати до вже наявної критики, будь-ласка, залишайте свої коментарі під цим записом або надсилайте їх на пошту: mariupol@apluss.ua

Після невеликої перерви ми продемонстрували всім учасникам і глядачам відеотрансляції заходу, як працює транспортна модель Маріуполя. Разом з аудиторією, ми розрахували декілька невеликих сценаріїв зі зміни маршрутів громадського транспорту в Маріуполі. “Що буде, якщо”: 1) розділити маршрут №12А на звичайний і експрес; 2) закрити маршрутне таксі №156; 3) змінити трасування маршруту маршрутного таксі:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Nzb6_Rvx3f8]

Власне, на самій майстерні, учасники працювали в групах. Їх метою було виробити пропозиції по маршрутах громадського транспорту в Маріуполі. Завданням максимум стояло – ідентифікувати маршрут, відкривши який можна істотно або значно поліпшити транспортну ситуацію в місті. З презентаціями напрацювань груп можна ознайомитися на відео:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=_Opyc6rwm2Y]

Самі пропозиції тут.

Найближчим часом ми розрахуємо в моделі кожну із пропозицій, опублікуємо і передамо результати в Департамент транспорту Маріуполя.

Сподіваємося, цей перший захід покладе початок цілому новому підходу до обговорення, діалогу про транспортне планування міста. Якщо до останнього часу діалог міг не виходити з причини відсутності об’єктивних оцінок пропозицій різних сторін, то тепер у Маріуполя є свого роду “рефері” або “ваги” у вигляді міської транспортної моделі. Тепер кожне рішення чи побажання городян зможе бути оцінене об’єктивно на предмет впливу на ключові показники транспортної системи міста: середній час поїздки, обсяг транспортної роботи, очікуваний попит на маршруті, очікувана рентабельність і її баланс для інших маршрутів. А також безліч інших.

Таким чином, незабаром місто очікують не тільки оптимізаційні зміни в маршрутних схемах громадського транспорту, але і в самому підході до їх визначення, обґрунтування і місця громадськості в цьому процесі.

Маріупольці, ми розраховуємо на вашу активну участь! Будь ласка, якщо ця інформація здалася вам корисною, поділіться нею зі знайомими, друзями і сусідами. Можливо, це допоможе зробити ваше місто ще трішки кращим!

0 thoughts on “Звіт про результати воркшопу з оптимізації маршрутів громадського транспорту в Маріуполі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.