Лондон знову на першому місці за заторами. Що до цього призвело і до чого тут велодоріжки?

Фото: PA MEDIA

Минулого року Лондон очолив список міст з найбільшими заторами — за рік мешканці британської столиці провели в заторах 148 годин. Це лише на 1% менше, ніж до пандемії COVID-19. У 2020 році, за даними аналітичної компанії Inrix, Лондон був лише на 16-му місці за кількістю заторів. Такими є дані постачальника даних про дорожній рух з компанії Inrix. 

Операційний директор Inrix Пітер Ліс відмічає, що основною причиною високого місця Лондона в рейтингу заторів було його відносно швидке економічне відновлення після пандемії у порівнянні з іншими містами світу.  

Однак автомобілісти не погоджуються з таким визначенням і вважають причиною заторів велодоріжки, які міська влада почала облаштовувати у 2020 році. Після гучних протестів схеми організації дорожнього руху змінювали, але частина нової велоінфраструктури все ж залишилась. 

З автомобілістами погоджується і Пітер Ліс. “Якість використання доріг залежить від попиту та пропозиції. Якщо попит зростає, але простір на дорозі ділиться з іншими видами транспорту. Якщо проїжджа частина для автомобілів зменшується, це впливає на швидкість і на затори”, — відмічає операційний директор Inrix.

Керівник велосипедної громадської організації Cycling UK Дункан Доллімор заперечує припущення про те, що велосипедні доріжки викликають додаткові затори. 

“Inrix легко сказати, що використання доріг пов’язане з попитом і пропозицією. Але вони не враховують, наскільки ефективно використовується цей дорожній простір. На мосту Блекфрайарс велосипедні доріжки займають 20% дорожнього простору, але ними пересувається 70% людей у годину «пік»”, — відмічає він.

На думку Доллімора Inrix зосереджується лише на дорогах, необхідних для автомобілів, але майже не цікавиться питанням ефективного використання простору.

В цілому по Великобританії цього року водії втрачають в заторах у середньому 73 години. Це на 36 годин більше, ніж у 2020 році, але на 42 години менше, ніж до пандемії коронавірусу. 

Один з керівників компанії “Транспорт для Лондона” Глінн Бартон відмітив, що економіка Лондона відновилась після коронавірусу раніше, ніж у багатьох інших містах світу. На його думку, звіт Inrix показує, що затори в Лондоні нижчі, ніж у 2019 році, а інвестиції в піші та велосипедні переміщення зробили безпечнішим і легшим вибір екологічних способів пересування.

Ми  сповнені рішучості співпрацювати з мером, щоб зробити все можливе, щоб Лондон був зеленішим та менш завантаженим трафіком містом”, — резюмує Бартон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.