Smart City Index 2020

Сінгапур, Гельсінкі та Цюріх цьогоріч тріумфували в світовому рейтингу Smart City Index 2020.

Індекс Smart City визначається на основі економічних та технологічних показників міст, а також з врахуванням сприйняття містянами того, наскільки «розумними» є їхні міста.

Інститут розвитку менеджменту у співпраці з Сінгапурським університетом технологій та дизайну (SUTD) випустив Smart City індекс 2020 року з ключовими висновками про те, яку роль технології відіграють в період COVID-19.

У квітні та травні 2020 року було проведено опитування сотень людей із 109 міст, яким ставились питання щодо технологічного забезпечення їхнього міста у п’яти ключових напрямках: охорона здоров’я та безпека, мобільність, заходи, можливості та управління.

“Звісно, ще рано казати про певні уроки, яким навчив нас COVID. Однак очевидно, що ми перебуваємо на критичному етапі, коли криза в області охорони здоров’я все ще дуже близько відчувається нами, тоді як економічна та соціальна криза, яку вона спричинить, тільки-но починається. Індекс Smart City цього року показує, що міста, які змогли поєднати технології, лідерство та міцну культуру “жити та діяти разом”, мають можливість краще протистояти найбільш руйнівним наслідкам таких криз” – сказав Бруно Ланвін, президент обсерваторії IMD Smart City.

Трійка лідерів 2020 року – по суті “перетасування” результатів 2019 року, коли перше місце зайняв Сінгапур, друге – Цюріх, а третє – Осло. А от найбільші зміни в індексі цього року відбулися в слаборозвинених містах.

Автори пояснили, що якщо додати безкоштовний Wi-Fi в такому місті, як Медельїн (піднялись на 19 позицій в рейтингу цього року), сприйняття цього громадянами як зміни якості їх життя за допомогою технологій буде досить значним. Однак в такому високорозвиненому місті як Цюріх вже мало що можна кардинально поліпшити, тому потрібно зробити значно більше, щоб зміни сприймались містянами як відчутні.

Київ цього року опинився на 98 місці – опустився на 6 позицій в порівнянні з минулим роком – і поступається навіть таким містам як Джакарта, Мумбай та Богота.

Як можна побачити у профілі Києва, серед нашої четвертої групи досліджуваних міст, досить низько (нижче середнього по групі) оцінюються показники прогресивності міста у сфері охорони здоров’я, робочих можливостей та мобільності. В свою чергу найбільш позитивно виглядає оцінка заходів у сфері культури та місць для відпочинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.