АКАДЕМІЧНА ВЕРСІЯ VS СТУДЕНТСЬКА ВЕРСІЯ

студенти вчать транспортне моделювання

В Україні стає все більше університетів, які отримали у своє розпорядження Академічну версію програмних продуктів PTV Group. Отже, абітурієнти, які збираються у майбутньому планувати транспорт українських міст і не тільки, можуть обирати ВНЗ, в якому вже є матеріально-технічна база для набуття навичок транспортного планування та моделювання.

опис академічної та студентської версії

Чому це так важливо навчати транспортному моделюванню в ВНЗ?

Ринок транспортного моделювання в Україні стрімко зростає, все більше приватних компаній та державних установ цікавляться придбанням або вже придбали програмне забезпечення для транспортного моделювання, насамперед, PTV Visum та PTV Vissim. За цим зростає і попит на конкурентоздатних фахівців(-чинь) в приватному та державному секторі створюються спеціалізовані відділи, в яких працюють з транспортними моделями і розраховують сценарії розвитку транспортної інфраструктури.

Все більше замовників при виборі оптимального проєктного рішення спираються не на красномовність та суб’єктивний досвід виконавця, а на розрахункові показники з імітаційного мікро- та макромоделювання. Тому включають вимоги щодо розробки сценаріїв транспортного моделювання в технічні завдання публічних закупівель.

На сьогоднішній день, навички транспортного моделювання обов’язкові для розробників проєктів транспортної інфраструктури.

Транспортне моделювання – перспективна галузь для науковців і виробник програмного забезпечення йде на зустріч науковим розробкам.

Отже, найближчим часом очікується попит на фахівців та фахівчинь з розробок транспортних моделей.

Організації навчання транспортному моделюванню

Найкращий варіант – впровадження окремої дисципліни, з розробкою навчальної програми, підготовкою курсового проєкту або розрахунково-графічної роботи. Інший спосіб – обладнати наявні лабораторії для навчання поза стандартного навчального процесу. Залучення студентів до наукових, дослідницьких та дисертаційних робіт з використанням програмного забезпечення, може бути не тільки цікавим способом навчання, а й дійсно суспільно корисним. Додаткова опція – перевірка різних сценаріїв розвитку мобільності на обраній ділянці вулично-дорожньої мережі в рамках хакатонів, літніх шкіл, конкурсів, тощо.

Безкоштовні студентські версії

Для навчальних цілей, програмні продукти від компанії PTV Group, зокрема, PTV Vissim та PTV Visum, можна встановити безкоштовно. Використати студентську версію в комерційних цілях не вдасться, а от розвинути навички транспортного моделювання – легко.

Особливості студентської версії ліцензії PTV Vissim.

Розмір ліцензії обмежений розміром області – 1х1 км, гранична кількість світлофорних об’єктів в мережі складає всього 10 одиниць, а загальна кількість пішоходів всього – 30. Ліцензія включає модулі з 3D–візуалізації, мезо-імітації, динамічного розподілу та управління маршрутами громадського транспорту.

Обмеження студентської версії ліцензії PTV Vissim

При цьому є ряд обмежень, а саме час імітації складає 600 секунд, відсутній COM-інтерфейс, немає зовнішніх світлосигнальних контролерів, можливості розрахунку викидів шкідливих речовин, тощо. А також презентаційні відео файли матимуть відповідний водяний знак.

Особливості студентської версії ліцензії PTV Visum.

Кількість доступних для створення транспортних райони складає всього 30, відрізків – 1500, вузлів – 500, профілів руху часу маршрутів громадського транспорту – 100. Відкрити модель, розроблену у інших типах ліцензій можна тільки, якщо її розмір не перевищує розмір студентської версії.

Обмеження студентської версії ліцензії PTV Visum: обмеження часу роботи складає в 45 хвилин після кожного початку роботи.

Для навчальних проєктів всі обмеження є цілком прийнятними.

Інструкцію з встановлення студентських версій можна знайти за посиланням: https://pro-mobility.org/2020/03/16/students-ptv-vissim-visum/ 

Академічна ліцензія

Академічна ліцензія постачається навчальним закладам за привабливою ціною. Вартість подібної конфігурації комерційних версій в 10 разів перевищує вартість академічної ліцензії.


Конфігурація Академічної ліцензії містить чотири програмні продукти у зазначених конфігураціях:

  • PTV Visum

Розмір ліцензії: 1 000 транспортних районів / 30 000 профілів часу руху маршрутів громадського транспорту;

Додаткові модулі: junction editor, ICA, SBA, Vissig, Matrix estimation, Shared Mobility, Timetable management, Onboard Survey, Line costing and revenue calculation, Visem, Safety add-on, Schematic Line Diagram and MS SQL interface.

  • PTV Vissim

Розмір ліцензії: максимальний розмір мережі складає 10км х 10км та 20 світлофорних об’єктів.

Додаткові модулі: VAP / VisVAP, Vissig, Meso, 3D режим, інтерфейс симуляції руху від першої особи, PTV Viswalk, API. Інтерфейси Lisa+, SCATS, SCOOT, Synchro та TRENDS.

  • PTV Viswalk

Розмір ліцензії: максимальна можлива кількість пішоходів одночасно присутніх в моделі – 10 000.

  • PTV Vistro

Розмір ліцензії: максимальна кількість транспортних районів – 400.


Для профільної кафедри такий набір функціональних можливостей можна вважати необмеженим. Ліцензія розрахована на 100 робочих місць, що працюють в одній локальній мережі навчального закладу, і на неї поширюється технічна підтримка.

Звичайно, захищаючи інтереси власників комерційних ліцензій, розробник висунув ряд обмежень:

– ліцензія постачається терміном на 3 роки (її подовження замовляється окремо);

– ліцензією заборонено користуватись в комерційних проєктах.

Для захисту від використання в комерційних проєктах, виробник укрупнено збирає дані про використання (докладніше http://ptv.to/dl ) і тому ліцензія працює лише при підключенні до мережі інтернет.

На території України ліцензію можна придбати у офіційного дистриб’ютора програмних продуктів PTV Group – компанії «БЕСПАЛОВ ЛАБ».

Інші доступні формати

Для тих, в кого університет вже позаду, але потрібні навички з транспортного моделювання, є можливість проходити навчання у офіційного дистриб’ютора або в PTV Group, в тому числі в онлайн форматі.

З розкладом тренінгів можна ознайомитись за посиланням – https://www.ptvgroup.com/en/training/

Інші корисні посилання:

PTV Talks –  https://ptvtraffic.us/events/

Канал PTV Group на YouTube – https://www.youtube.com/channel/UCiioH25tZ_w447aGN9fRb0g

Вебінари від PTV Group –  https://shaping-mobility.com

Сторінка Беспалов ЛАБ в соціальній мережі – https://www.facebook.com/BespalovLAB/

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.