Звіт про результати 2-го воркшопу з оптимізації маршрутів громадського транспорту в Маріуполі

Ми, команда А+С Україна, дуже раді, що незабаром після 1-го, громадськість Маріуполя попросила про проведення 2-го воркшопу на тему оптимізації маршрутів громадського транспорту. Це, швидше за все, свідчить про дефіцит подібних заходів у місті, а також про відсутність політики партисипації в транспортному плануванні. Однак, як ми бачимо, вона вже зароджується на наших із вами очах.

До речі, за результатами 1-го воркшопу ми дещо скорегували свої чорнові пропозиції. Що саме і чому було прийнято до уваги, можна подивитися тут.

Ми хотіли б подякувати адміністратору Facebook групи Народний контроль громадського транспорту Маріуполя, Stepan St, а також Центр громадських ініціатив і особисто Кирилу Вишнякову за надання приміщення для 2-го воркшопу і гостинність.

На жаль, у нас були технічні проблеми зі стрімом. Він чомусь постійно переривався. Записалася лише тільки невелика частина всього заходу, яка, втім, дає певне уявлення про його зміст:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=XQeDT_C1p2E]

Цілей у заходу було кілька:

1) Внести ясність для громадськості в питання цілей і завдань нашого проекту. Пояснити – що оптимізація маршрутів, це не сама його мета. Що з Києва можна оптимізувати маршрути тільки в Києві, але ніяк не в Маріуполі або в будь-якому іншому місті. Ми внесли своє бачення і постаралися врахувати максимум почутих нами побажань, але остаточне рішення тільки за маріупольцями!

2) Маріупольці, ознайомившись з нашими чорновими пропозиціями, як нам здалося, злякалися можливого скасування їх звичних маршруток. Ні, мова йде виключно про середньострокову перспективу! Тобто про термін 3-5 років. За цей час повинен бути підготовлений ​​грунт для змін: місто повинно ввести єдиний електронний квиток на громадському транспорті (про те, як це може виглядати юридично, читайте в проекті рішення по Києву, який підготували Олесь Олійник і Антон Сидоренко (джерело), ​​перейти на покупку транспортної роботи у комунального та приватного перевізників (про те, як юридично може виглядати ця конструкція, читайте в тому ж проекті рішення по Києву), монетизувати або обмежити (скажімо, тільки з 10 до 16 години) дії пільг, забезпечити рух транспорту за розкладом і згладити жахливий маріупольський ранковий «пік»:

Досягти останнього можна шляхом аналізу і подальшого зсуву початку робочого дня на підприємствах, початку прийому в установах і початку занять в навчальних закладах.

До речі, всю презентацію транспортної моделі Маріуполя, включаючи портрет мобільності міста, можна подивитися тут:

[slideshare id=108235850&doc=123-180801141517]

3) Визначити перші кроки по реалізації пропозицій по оптимізації маршрутів громадського транспорту в Маріуполі. Це ми запропонували зробити Департаменту транспорту міста. Важливо, щоб закриття, відкриття або реорганізація пілотних маршрутів в ході даного проекту, були успішними, довгоочікуваними і не погіршували, а, бажано, покращували параметри роботи поточної системи.

В ході 2-го воркшопу ми отримали наступні пропозиції від учасників.

Які подальші кроки?

М’яч на стороні Департаменту транспорту Маріуполя, який повинен дати загальну оцінку пропозиціям. Можливо, і це буде добре, щось змінити в них і запропонувати кілька пакетів перших кроків по реалізації в якості пілотних для моделювання нами, обговорення з громадськістю та подальшої реалізації.

У разі успіху першого пілотного пакету, процедуру повторити з другим. І так йти до поставленої мети.

Незабаром, ми будемо змушені переключитися на інші проекти. Так вже влаштований цей бізнес. Але ми обіцяємо стежити за розвитком подій в Маріуполі і підтримувати своїми експертними порадами як Департамент, так і громадськість. У разі будь-яких питань, пишіть на наш email.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.