Офіційне роз’яснення щодо оптимізації маршрутів громадського транспорту для Маріуполя

Шановні маріупольці! З одного боку ми, в А+С Україна, компанії, яка розробила для Маріуполя транспортну модель на базі програмного забезпечення PTV Visum, дуже раді резонансу в соціальних мережах, викликаному чернеткою наших пропозицій по оптимізації маршрутів громадського транспорту в місті. З іншого боку, ми б хотіли коротко прояснити ряд важливих, з нашої точки зору, моментів. Всього їх буде 9.

1

Розробка транспортної моделі Маріуполя, дослідження мобільності і пасажиропотоків, навчання фахівців міської виконавчої влади, чорнові пропозиції по оптимізації маршрутів в місті, коштували міському бюджету Маріуполя рівно 0 грн., 00 коп. Послуги А+С Україна, частини A+S Consult GmbH, фінансуються за рахунок гранту МФО.

2

Не всі критики, на жаль, звернули увагу, що наші пропозиції, з якими ви можете ознайомитися тут, і відео-презентацію яких подивитися отут, відносяться до середньострокової перспективи, тобто мова йде про 3-5 річний план. Умовно, Маріуполь 2021. Завтра ніхто одним рішенням впроваджувати їх не почне!

3

Більш того, наші пропозиції – це тільки чернетка, створена нами для початку внутрішньої дискусії між містянами і виконавчою владою. Не думайте, будь ласка, що з Києва або Дрездена видніше, як повинен ходити транспорт в Маріуполі! Будь ласка, обговорюйте наші пропозиції, критикуйте і хваліть (!!!) їх, а також пропонуйте свої альтернативи. На основі всього цього повинен відбутися консенсус між владою і городянами в побудові доступної і економічно ефективної маршрутної мережі.

4

В кінці цього року, місто отримає в своє розпорядження транспортну модель. Ось слайди презентації з цікавою інформацією. Тепер ваші пропозиції щодо зміни або впровадження тих чи інших маршрутів зможуть глибоко аналізуватися. Як це може виглядати дивіться на відео.

5

Наші чорнові пропозиції зроблені на основі репрезентативного опитування мобільності містян (більше 4500 осіб), тижневих автоматизованих, без можливості втручання людського фактора, вимірів пасажиропотоків на всіх маріупольських маршрутах громадського транспорту, з урахуванням наступних принципів:

  • пасажир громадського транспорту повинен мати можливість дістатися з одного району міста в інший не більше ніж з однією пересадкою;
  • має бути зведено до мінімуму невиправдане дублювання маршрутів електротранспорту автобусними маршрутами, а також взаємне дублювання автобусних маршрутів;
  • на основних напрямках пасажиропотоків мешканці міста повинні мати альтернативні варіанти шляху пересування по відношенню до соціально значущих маршрутах електротранспорту;
  • траси маршрутів слід наближати до найкоротшого шляху між районами міста, які вони з’єднують;
  • провізні можливості громадського транспорту повинні бути наближені до існуючих пасажиропотоків;
    кількість рухомого складу на маршрутах має забезпечувати його ефективне використання.

6

Наші чорнові пропозиції не погіршують транспортну доступність, а навпаки – підвищують її за рахунок рознесення маршрутів по інших вулицях. В такому випадку, зупинки ваших маршрутів будуть ближче до ваших осель та робочих місць! Ви зможете менше ходити пішки!

7

Будь ласка, ще раз розгляньте запропоновані нами чорнові варіанти схем маршрутів на цих слайдах. Сплануйте свій новий маршрут. Критику або похвалу просимо надсилати на email mariupol@apluss.ua. Візьміть до уваги, що усунення дублювання комунальних маршрутів, приватними, дозволить підвищити рентабельність перших, що знизить навантаження на міський бюджет і підвищить якість сервісу.

8

Ми в А+С Україна готові витратити інвестувати свої вихідні, приїхати до вас на 2-ий воркшоп по оптимізації мережі, в разі, якщо будуть всі бажаючі зрозуміти, що відбувається і взяти участь в плануванні. Критерій кількості – це відсутність необхідності приїжджати нам 3-ий раз з тієї ж причини. Попередньо, це може бути або субота 20, або 27 жовтня. Свої заявки на участь можете залишати в цій анкеті.

9

У нас в А+С Україна немає конфлікту інтересів, пов’язаного з вашої маршрутною мережею. Ми щиро захоплені вашим містом і хочемо допомогти вам довести всім, що ви гідні кращого. Звичайно, всім хотілося б більше маршрутів, бажано, від порогів до порогів, але, на жаль, висока взаємна дублювання породжує економічну неефективність і, як наслідок, убогий стан. Це замкнуте коло, який потрібно розірвати!

І останнє, але не менш важливе. Якщо зараз ви їздите на приватному маршруті, який ми запропонували закрити, але у вас був, є або буде комунальний маршрут, яким, проте, ви не користуєтеся зараз через його нерегулярность, довгі інтервали, поганий рухомий склад або велику кількість пільговиків, то хочемо вас заспокоїти: поки основний комунальний маршрут не стане гарантованим, за розкладом, з прийнятним інтервалом, з гідним і комфортним рухомим складом, з мінімумом пільговиків в «піки» – ніхто ваш приватний маршрут не закриє! Якщо це все ж станеться, дайте нам знати. Особистий телефон і email директора А+С Україна Дмитра Беспалова ви знайдете тут.

0 thoughts on “Офіційне роз’яснення щодо оптимізації маршрутів громадського транспорту для Маріуполя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.