Переваги впровадження MaaS

Maas-logo

Мобільність як сервіс (MaaS) є правильною відповіддю на скорочення викидів та зменшення заторів, звільняючи міський простір від парковок і даючи можливість використовувати його для інших цілей. Кращих результатів можна досягти, якщо всі особисті поїздки на приватних автомобілях замінити на спільні поїздки.

Використовуючи дані і результати фокус-груп з Гельсінкі, останнє дослідження Міжнародного транспортного форуму (ITF) підтверджує основні початкові результати моделювання мобільності для столиці Португалії. У Лісабоні 9 з 10 приватних автомобілів можуть стати зайвими, якщо всі поїздки в місті будуть здійснюватися на спільних автомобілях.

Порівняння Лісабона і Гельсінкі

Переваги спільної мобільності (shared mobility) як в Лісабоні, так і в Гельсінкі є далекоглядними і ілюструють радикальне вдосконалення, яке вони можуть мати в будь-якому місті. Ось основні факти:

Якщо Лісабон замінить всі приватні автомобілі, автобуси і таксі на автопарки MaaS, то викиди CO2 можна зменшити на 62%. Факт, що майже чверть населення надає перевагу мобільності перед бажанням мати особисте авто, демонструє позитивне сприйняття MaaS серед більшості мешканців.

Якщо Гельсінкі і область введуть спільні послуги з мобільності (shared mobility services) для заміни приватних автомобілів, автобусів і таксі, викиди CО2 можуть бути зменшені на 28%, а кількість заторів на 37%, і велика частина загальної паркувальної площі може використовуватися для інших цілей.

Зменшення викидів в районі Гельсінкі нижче, ніж в Лісабоні, оскільки в столиці Фінляндії вже функціонує потужна система громадського транспорту, і, крім того, багато громадян ходять пішки або їздять на велосипеді, залишаючи менше можливостей для покращення. Оскільки середня тривалість поїздки в Гельсінкі більше ніж в Лісабоні, викиди, як правило, за поїздку для одного і того ж транспортного засобу більші.

Вам цікаво дізнатися більше? Детальна інформація про дослідження ITF за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *