MaaS в Барселоні: 4 сценарії і 4 ключові висновки

Key_visual_Barcelona-3457688_small

Впроваджуючи мобільність як послугу (MaaS), оператори повинні переконатися, що система спільних поїздок (ride pooling system) приносить користь модальному розподілі перевезень (Modal Split) в місті, а не конкурує з ним. Для пасажирів це означає, що вони можуть забронювати та оплатити всі послуги мобільності за допомогою додатка, який пропонує їм кращий маршрут і вид транспорту для здійснення поїздки. Спільні поїздки можуть, наприклад, покривати першу милю від будинку до найближчої зупинки швидкісного транспорту, а також дають можливість підбирати і висаджувати інших пасажирів по дорозі.

Або навпаки, це хороший вид транспорту для останньої милі від автобусної або залізничної зупинки до кінцевого пункту призначення. У тих місцях, де місця для паркування рідкість, а час роботи громадського транспорту обмежено, це знову-таки доводить, що спільні поїздки краще, ніж каршерінг так як це дозволяє економити час на пошук місця для паркування автомобіля і є зручним і надійним рішенням. У збалансованої екосистемі мобільності, MaaS і громадський транспорт доповнюють один одного, скорочуючи кількість поїздок на особистих автомобілях. Моделі попиту на поїздки є основою для нових, більш орієнтованих на користувача служб мобільності.

Спільні поїздки в Барселоні

Давайте розглянемо для прикладу іспанське місто Барселона. PTV IBERIA, CARNET initiative і SEAT використовували програмне забезпечення PTV Visum і дані про мобільність зі смартфонів для створення «Лабораторії віртуальної мобільності» для Барселони. Її можна використовувати для визначення кількості здійснених там поїздок, щоб з’ясувати, як, в залежності від попиту, можна поліпшити послуги мобільності. За допомогою програмного забезпеченням PTV MaaS Modeller були розрахували і проаналізували чотири альтернативні сценарії, які заповнюють прогалини в громадському транспорті за допомогою використання автопарку за запитом в:

  • агломерації Барселони;
  • центрі міста;
  • районах, що охоплюють найбільш відвідувані туристичні пам’ятки: Sagrada Familia, парк Güell, частини центру міста, пляж і Montjuic;
  • райони з особливо високим попитом на громадський транспорт, який не завжди задовольняється.

Для послуг автопарку MaaS були розроблені наступні специфікації: всі транспортні засоби мають шість пасажирських місць, бронювання можливо аж до однієї хвилини до початку поїздки і пасажирам потрібно тільки змиритися з максимальним часом очікування до десяти хвилин. Розрахунок показав, що процес посадки і висадки займають до 60 секунд, а максимальна час у дорозі становить 15 хвилин.

Ключові висновки

  • Для обслуговування 10% попиту, в агломерації Барселони необхідний парк приблизно з 4 300 транспортних засобів і кожний транспортний засіб має перевозити в середньому понад 55 пасажирів в день.
  • В центрі міста, для обслуговування 10% попиту, для MaaS потрібно парк приблизно з 720 транспортних засобів і кожен автомобіль повинен обслуговувати понад 70 пасажирів в день.
  • Для надання послуг в районі між найбільш відвідуваними туристичними визначними пам’ятками, місто Барселона потребує парк близько з 200 транспортних засобів, за умови, що 20% пасажирів будуть використовувати новий вид транспорту.
  • В районах з меншою кількістю послуг громадського транспорту, де необхідна хоча б одна перевезення, для обслуговування 10% пасажирів буде потрібно парк приблизно з 400 транспортних засобів. При цьому кожний транспортний засіб має обслуговувати приблизно 35 пасажирів в день.

Джерело: http://www.traffic-inside.com/2018/10/26/maas-in-barcelona-4-scenarios-and-4-key-findings/

Переклад підготували: Ілона Королевська, Максим Дорош.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.