Транспортна казочка, або як місто N транспортну модель на поличку поклало

Фото: Unsplash

Казочка про те, як не потрібно робити.

Одного чудового осіннього дня одне провінційне, але перспективне, місто (назвемо його N) отримало власну транспортну модель. Справжню та дорослу, таку, яку потрібно мати кожному місту, – на базі соціально-економічної статистики та демографії транспортних районів, соціологічного дослідження транспортного попиту та оцифрування даних про вулично-дорожню мережу.

І за це навіть гроші платити не довелось – донори подарували. І це була одна з перших подібних моделей в Україні, а для міст, які не є обласними центрами, – перша! Ви вже собі уявили, як місто N одразу взялося завзято моделювати? Просто з ранку до ночі – планувати ефективні маршрути громадського транспорту, оптимізувати вуличний рух і таке інше?

Насправді звичайно ж ні. Транспортна модель це не жарт, а річ відповідальна та вартісна, не можна ж допустити, щоб вона зламалась чи загубилась? Тому відразу після урочистої презентації усі напрацювання поклали до шафи, у надійне та безпечне місце.

Раз на місяць витягали: від пилюки протерти та інвентарні номери звірити. Щоб був порядок!

Місто N тим часом жило власним транспортним життям – купувало нові красиві автобуси та тролейбуси і створювало для них нові маршрути. Спираючись на цілісний комплекс наукових та технічних підстав – власний життєвий досвід керівників міста, палкі петиції та звернення громадян і депутатів, шляхетне бажання соціально захистити мешканців віддалених селищ тощо.

Створені маршрути були довгими, дублювали один одного та існуючі, мали дивну топологію і систематично перевозили повітря.

Сьогодні місто N і далі хаотично експериментує з тими маршрутами – вкорочує, подовжує та розбиває на складові. А ще затверджує чергове зростання тарифів – до 8 грн міський електротранспорт та до 10 грн на автобуси.

Як завжди, нові тарифи це про виживання –  аби “день простояти та ніч протриматися”.

Нещодавно в цьому місті встановили новий світлофор – “за ініціативою громадян”. Але замість покращити параметри перехрестя, цей світлофор створив величезні корки, яких не було навіть на нерегульованому перехресті. З того часу цей світлофор періодично переналаштовують, вмикають і знов вимикають.

Поділіться цією казкою на власній сторінці і тоді ваше місто буде ефективним у своїй транспортній політиці та спиратиметься на факти, розрахунки та результати моделювання. Це не точно, але ви  будете знати, що хоча б спробували.

Юрій Трембач спеціально для “Про мобільність”

2 thoughts on “Транспортна казочка, або як місто N транспортну модель на поличку поклало

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.