Висока швидкість руху не робить межканців міста щасливими

На так давно були опубліковані дані досліджень Віктора Кутюра з Каліфорнійського університету, який вирішив підрахувати середню швидкість машин в різних містах Америки. Виявилося, що в деяких міських агломераціях вона на 22% вище, ніж в більшості великих міст. А наприклад в Маямі на 12% нижче, ніж в інших містах аналогічного розміру. Ми звикли думати, що головне завдання транспортної системи в тому, щоб машини їздили якомога швидше. Логічно припустити, що люди, які живуть в більш «швидких» містах, повинні бути більш задоволені транспортною системою.

Щоб перевірити це припущення, ми озброїлися даними компанії Porch, яка займається аналізом ринку нерухомості і яка провела дослідження в найбільших міських агломераціях США, де попросила їх жителів оцінити рівень задоволеності місцевою транспортною системою за шкалою від 1 до 5 (п’ятірка означала максимальний рівень задоволення). Ми порівняли ці цифри з результатами дослідження Кутюра. Між цими двома дослідженнями є часовий проміжок: дані Porch зібрані в 2015 році, а дослідження швидкості проводилося в 2008 році. Однак цифр 2008 корелюють з результатами незалежного дослідження 2016 року про рівні пробок в різних містах. З цього можна зробити висновок, що з 2008 року ситуація якщо і змінилася, то несильно.

Нижче ви бачите таблицю, на якій показано співвідношення середньої швидкості (горизонтальна вісь) і рівня задоволеності (вертикальна вісь). Чим вище знаходиться місто, тим сильніше рівень задоволеності у його жителів. Чим правіше – тим вище в ньому швидкість автомобільного трафіку. Графік показує, що прямої залежності між швидкістю і задоволеністю немає, але якщо говорити про загальну тенденцію, то все якраз навпаки – високі швидкості не роблять людей більш задоволеними.

Speed

Нам здається, ми знаємо, чому так відбувається. Як правило, швидкості вище там, де низька щільність населення, а відстані між житлом і різними точками тяжіння на кшталт магазинів, шкіл і офісних центрів – більш значні, ніж в містах з високою щільністю. Якщо ви живете в такому місці, то виграш від високих швидкостей «з’їдається» довшими відстанями. Ще одне додаткове пояснення полягає в тому, що люди їздять на високій швидкості на спеціально пристосованих для цього дорогах – хайвеях, фрівеях і так далі, в той час як більш короткі і повільні поїздки проходять на міських вулицях.

Щоб перевірити цю гіпотезу, ми порівняли середню відстань, яку проїжджає одна людина протягом дня за даними Департаменту транспорту США (VMT) і середню швидкість в різних містах. Обидва набори даних датуються 2008 роком. На графіку середню відстань вказано на вертикальній шкалі, а середню швидкість на горизонтальній. Очевидно, існує зв’язок між швидкістю і відстанню – люди, які живуть в містах, де можна їздити швидко, їздять ще й далеко.

Щоб зв’язати ці два графіка, ми вирішили перевірити ще одне співвідношення і з’ясувати, як довжина поїздок впливає на сприйняття місцевої транспортної системи. Останній графік показує рівень задоволення (вертикальна шкала) і число проїжджаючих миль (горизонтальна шкала). Взаємозв’язок очевидний: чим більші відстані, які доводиться долати людям на регулярній основі, тим менше вони задоволені транспортною системою в своєму місті.

Нам здається, що цей графік дає серйозну поживу для роздумів людям, які займаються містами і транспортом. Замість того, щоб турбуватися про швидкості, які мало впливають на сприйняття людьми якості транспортної системи, варто було б поставити справу так, щоб люди проводили менше часу за кермом. Якщо ми зможемо це зробити, то станемо по-справжньому щасливими.

Джерело – http://cityobservatory.org/going-faster-doesnt-make-you-happier-you-just-drive-farther/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.