У Парижі обмежили швидкість до 30км/год

У понеділок, 30 серпня, в Парижі набуло чинності обмеження швидкості 30 км/год (18 миль на годину) на всій території міста. Метою заходу є скорочення ДТП, зменшення рівня шуму та шкідливих викидів в навколишнє середовище.

За даними соціологічних опитувань, ініціативу міської влади підтримують 59% парижан.

На  деяких ключових маршрутах все ще такі обмеження не діють. До них належать Єлисейські поля (50 км/год) та головна кільцева дорога – бульвар Періферіке (70 км/год).

Схожі обмеження вже діють у Греноблі та Ліллі, а також у Більбао  (Іспанія) та столиці Бельгії Брюсселі.

Це одне з декількох рішень, які запропонувала мерка Парижа Анн Ідальго, щоб зменшити попит парижан на переміщення містом на автомобілі.

Також мерія Парижа планує двічі зменшити кількість паркувальних майданчиків на вулицях, а для більшості транспортних засобів буде заборонено в’їжджати до центру міста. Крім того, у Парижі зросла кількість велодоріжок, а вулиці реорганізовуються таким чином, щоб зробити їх більш зручними для пішоходів.

Мета Анн Ідальго – зробити місто більш зеленим до Олімпійських ігор, які відбудуться у Парижі у 2024 році.

Серед опонентів пані Ідальго – П’єр Шассере, з групи виборців “40 мільйонів автомобілістів”. Він заперечує ідею, що такі заходи зменшують забруднення та шум.

“Немає зменшення рівня шуму, немає зменшення забруднення та зменшення кількості нещасних випадків, за винятком скорочення кількості ДТП, яке є таким же, як у всіх інших регіонах”, – сказав він агентству AFP.

Інша партія SaccageParis  звинувачує владу у псуванні вигляду Парижа через недоглянуті вулиці і, на думку політиків, потворні велодоріжки.

Віталій Бойко спеціально для “Про мобільність”

One thought on “У Парижі обмежили швидкість до 30км/год

  1. Чудова новина! В Києві б так) Скажіть, а це обмеження діє на весь транспорт чи лише на приватні автомобілі? Як щодо машин екстрених служб, громадського транспорту і велосипедів (знаю, трапляються любителі покрутити педалі 30+ км/год)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.