Користувачі персонального легкого електротранспорту – визнання нової категорії учасників дорожнього руху

мікромобільність_3023

🛴В ході наших досліджень періодично різні учасники руху жалілись, що не знають як себе вести по відношенню до користувачів моноколес, електросамокатів та інших подібних електропристроїв, що набирають популярності.

І справді, наше законодавство не було готове до такого нововведення, тому з юридичної точки зору водії такого транспорту були «неопізнаними об’єктами» і було досить складно ідентифікувати яким правилам руху вони мають підпорядковуватись.

Але сьогодні крига зрушилась. Верховна рада прийняла в першому читанні Законопроєкт 3023 за основу– згідно з ним ці люди належать до категорії «користувачі персонального легкого електротранспорту».

Після того як він вступить в дію, ці учасники руху:

Мають право їздити по велодоріжках, в разі їх відсутності – по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю попутно з потоком.

Зобов’язані:
🦺 Мати світловідбиваючі елементи та фару в темний час доби, в умовах недостатньої видимості та під час руху за межами населеного пункту
🔈 Якщо дозволяє конструкція транспорту – обладнати його і звуковим сигналом

Не мають:
🤳 Користуватись під час руху телефонами чи іншими засобами зв’язку, тримаючи їх в руці
💊🍷 Керувати транспортом під дією ліків що знижують увагу та швидкість реакції, а також у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння
👥 Перевозити пасажирів – за винятком випадків, коли це передбачено конструкцією.

Вітаємо нових учасників дорожнього руху з першим кроком до офіційного визнання!🎉

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.