Які пріоритети в розвитку міської мобільності у вашого міста?

Дивовижний зараз час! Дуже багато інформації, дуже спростився доступ до неї. І ось: зупиніть (розбудіть) будь-якого чиновника від транспортного планування, будь-якого українського міста і запитайте його – яка у вас в місті пріоритизація режимів міської мобільності? І він/вона, без затримки (не прокидаючись) відповість: пішохід, велосипедист, громадський транспорт, автомобіль, що їде, і автомобіль, що стоїть. Але чи так це насправді? Адже, в місті може реалізовуватися зовсім інша транспортна політика, з абсолютно іншою пріоритизацією. Але як дізнатися напевно?

Для, хоча б часткового, приблизної відповіді на останнє запитання, ми з колегами сформулювали для вас приблизну форму запиту до органів міської виконавчої влади. Ми не впевнені, що кожне місто зможе відповісти на такий запит, але, в будь-якому випадку, відповідь або його відсутність повинні дати вам/нам приводи замислитись.

Власне, ось приблизний текст запиту.

І ми вже отримали по ньому готовий кейс відповіді від міста Миколаєва. За даними Департаменту фінансів Миколаївської міської ради, розподіл витрат на мобільність Миколаєва в 2013-2017 роках виглядає наступним чином:

65% на дороги,
33% на громадський транспорт,
2% на тротуари,
0% на велотранспорт.

За даними дослідження мобільності в травні 2018 р.:

16% переміщень відбувається приватним транспортом,
44,6% громадським транспортом,
38,3% пішки,
1,1% на велосипеді.

Припустимо, що третина доріг використовується суто громадським і спеціальним транспортом. Чи справедливо, що на корисні, популярні, енергоефективні і дешеві способи пересування, як піша ходьба і велосипед витрачається лише 2%, а на забезпечення шкідливих/дорогих автомобільних поїздок і транзиту фур в десятки разів більше?

Місто передусім це середовище проживання людей, а не транзитна зона для авто. Місто не може бути привабливим, безпечним і успішним, якщо воно непристосоване для пішоходів і велосипедистів, якщо воно не розраховано на людський масштаб і безпечні швидкості руху.

Мабуть, це замкнуте коло. Для осіб, що приймають рішення, автомобіль був і залишається основним способом пересування. Також вони не бачать величезного економічного потенціалу в перетворенні вулиць, де автомобільний рух не є домінуючим.

Однак, ця аналітика матиме сенс тільки якщо порівнювати міста між собою. Якщо ви зробите запити, отримаєте відповіді і передасте їх нам для аналізу, ми зможемо ПОРІВНЯТИ транспортну політику міст України! Ну чи не заманливо звучить, га?

Відповіді на запити можна надсилати на цю електронну пошту. Проконсультувати з приводу запиту зможе мій колега Денис Моляка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.