Чим відрізається планування маршруту від оптимізації маршруту

У сучасному світі терміни “планування маршруту” та “оптимізація маршруту” використовуються занадто часто. Спершу може здаватися, що ці терміни є синонімами, але це зовсім не так. Між цими двома методами планування існує велика різниця. Спробуємо розібрати ці методи більш детально.

Фото: rotie.nl

Що таке планування маршруту?

Планування маршруту – це, по суті, не що інше, як система, в яку ви вносите пункт призначення. На підставі початкової, проміжної і кінцевої точок система розраховує, який маршрут краще. На екрані відображається, скільки кілометрів вам потрібно подолати і скільки часу це займе.

В автомобільному транспорті системи планування маршрутів використовуються для розрахунку оптимального маршруту для однієї вантажівки з двома або більше адресами доставки. При плануванні маршруту враховуються всі дані, що мають відношення до автомобільного транспорту: максимальний простір над головою в кабіні водія і навантаження на вісь автомобіля, маршрути для вантажних автомобілів, екологічні зони і тимчасові вікна в центрах міст і т. д.

Така система розраховує не тільки відстань і час в дорозі, але й транспортні витрати та вартість проїзду. Все, що необхідно – це географічні дані, такі як географічні назви, поштові індекси, назви вулиць і номери будинків або географічні координати. На основі цих даних система генерує карту, яка показує маршрут. За необхідності планувальник може в цифровому вигляді передати маршрут водієві відповідної вантажівки.

Що таке оптимізація маршруту?

Оптимізація маршруту охоплює набагато більше процесів, ніж просто планування маршруту. Програмне забезпечення оптимізує маршрут не тільки однієї вантажівки, а й всього автопарку. На основі всіх адрес завантаження і розвантаження система автоматично розраховує оптимальний розподіл вантажів між вантажівками. Мета: максимально ефективне використання вантажівок і мінімізація транспортних витрат.

При розподілі вантажів система враховує безліч чинників:

  • чи включає автопарк тільки вантажівки з причепами або, наприклад, варіанти поєднань вантажівок і причепів?
  • які замовлення поміщаються або не поміщаються в вантажну секцію вантажівки?
  • чи можливо врахувати всі тимчасові вікна і домовленості про постачання?

Система планування поїздок робить планування ефективним. Планувальники мають краще розуміння ситуації, менше ламають голову і генерують надійну пропозицію по плануванню одним натисканням кнопки.

Завдяки своїй величезній гнучкості програмне забезпечення для оптимізації маршрутів підходить для планування щоденних поїздок з декількома пунктами зупинки, для підготовки детальних пропозицій та для оцінки альтернативної логістичної стратегії. У систему можуть бути введені всі дані про замовлення за один день, а також дані, наприклад, за більш тривалий період.

Чи замінює програмне забезпечення для оптимізації маршрутів планувальника?

На це питання є тільки одна відповідь: звісно ні. Звичайно, програмне забезпечення для оптимізації маршрутів може розрахувати тисячі маршрутів з різними можливостями за лічені секунди. При цьому враховуються сотні факторів, які впливають на витрати і домовленості про доставку. Це більше, ніж може зробити планувальник.

Але тільки фахівець з планування може приймати рішення, які дійсно зроблять клієнтів щасливими. Планувальник може перевіряти і коригувати дані та знає, що необхідно для забезпечення найкращого обслуговування клієнтів. Планувальник знає, куди направити водіїв, і може вчасно втрутитися, якщо водій затримується.

One thought on “Чим відрізається планування маршруту від оптимізації маршруту

  1. Дякую за статтю! Чи я правильно зрозумів, що між термінами планування та оптимізація така сама різниця, як між значенням українських слів створення та покращення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.