“Безпека в кількості”

Leipzig Ciclovia

Чим більше людей їздить на велосипедах по міських вулицях, тим безпечніше стає поїздка для кожного з них. Цей феномен, який отримав назву «безпека в кількості» (safety in numbers), відкрив в 2003 році Пітер Джейкобс.

В 2016 році Національна асоціація транспортних інженерів США (NACTO) провела дослідження в семи американських містах, щоб зрозуміти, як запропоновані ними заходи щодо розвитку велосипедної інфраструктури відображаються на кількості поїздок і їх безпеці. Підсумки дослідження говорять про те, що Джейкобс був абсолютно правий.

Порахувавши протяжність велодоріжок, число велосипедистів, які загинули на дорозі або отримали серйозні травми, а також загальне число велопоїздок в Чикаго, Міннеаполісі, Нью-Йорку, Філадельфії, Портленді (Орегон), Сан-Франциско та Вашингтоні, зробили висновок, що ризик для кожного окремо взятого велосипедиста знижувався в міру того, як збільшувалася кількість поїздок.  У п’яти містах – Чикаго, Міннеаполісі, Нью-Йорку, Філадельфії і Портленді з 2007 по 2014 роки, скоротилося абсолютне число смертей і серйозних травм серед велосипедистів. У двох останніх містах число смертей і травм збільшилася, але динаміка зростання числа поїздок все одно виявилася вищою.

Screen-Shot-2016-07-22-at-1.29.19-PM

Всі містах, де проводилось дослідження зробили в останні роки істотні інвестиції в розвиток велоінфраструктури, в тому числі, в найбільш комфортний її різновид – виділені велодоріжки.

У разі, коли безпечну велоінфраструктуру доповнює добре спланована мережа велопрокату, число поїздок зростає особливо помітно, створюючи міцний політичний фундамент для подальшого розвитку мережі. Наприклад, в 2015 в Нью-Йорку зробили 10 мільйонів поїздок на велосипедах міського прокату Citi Bike, що зробило велосипедистів по-справжньому помітними на вулицях міста.

З 2010 – 2015 роки американці здійснили 62 мільйони поїздок на прокатних велосипедах, а аварій зі смертельними наслідками за весь цей час не було зафіксовано взагалі.

Сподіваємось що в недалекому майбутньому в містах України буде розвинута якісна, безпечна та добре спланована велоінфраструктура.

Джелело – http://usa.streetsblog.org/wp-content/uploads/sites/5/2016/07/NACTO_Equitable-Bike-Share-Means-Building-Better-Places-To-Ride.pdf

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.